Nově provádíme ABI - vyšetření tlaku krve na dolních končetinách

Další novinkou v naší ambulanci je vyšetření tlaku krve na dolních končetinách za účelem screeningu průchodnosti tepen k vyloučení ischemické choroby dolních končetin . Toto vyšetření nově provádíme v rámci pravidelných kontrol u diabetických pacientů jedenkrát ročně . Klikněte pro více informací.   

Byla Vám diagnostikována těhotenská cukrovka?

Neváhejte a obraťte se na nás: 

 

 

Postaráme se o to, abyste byla Vy i Vaše miminko v pořádku od stanovení diagnózy až do porodu.

 

(Máme smlouvu se zdravotními pojišťovnami 111, 201, 207, 211. Ošetřujeme i klientky jiných pojišťoven, ale jen za přímou úhradu, viz ceník)

 

Naše diabetologická poradna poskytuje komplexní a individuální péči o těhotné ženy, kterým byla diagnostikována cukrovka. Neváhejte se na nás obrátit, ať už potřebujete konzultaci nebo pravidelné sledování. 

 

Zhodnotíme závažnost Vašeho onemocnění, objasníme Vám, jaká rizika by plynula z toho, pokud by nebylo správně léčeno a především, v čem spočívá léčba a pravidelné sledování. Probereme s Vámi principy diety při těhotenské cukrovce, zásady fyzické aktivity v těhotenství a možnosti medikamentózní léčby.

 

 

S námi budete mít těhotenskou cukrovku pod kontrolou

 

 

 

Těhotenská cukrovka neboli gestační diabetes mellitus (GDM), je zvýšená hladina cukru v krvi poprvé zjištěná v těhotenství. Vyskytuje se téměř u pětiny těhotných žen. U naprosté většiny žen probíhá bezpříznakově a projeví se pouze v laboratorním vyšetření. Začíná nejčastěji ve druhé polovině těhotenství a ve většině případů po porodu odezní. Pokud není dobře léčena, může být nebezpečná pro matku i dítě. Ve většině případů ji však lze velmi dobře udržet pod kontrolou pomocí diety a dostatkem pohybu. Několik procent maminek má však i přes dodržování těchto režimových opatření vyšší hodnoty cukru v krvi, než je norma, a v tom případě je nezbytná léčba tabletkami nebo inzulinem. Dobře léčená cukrovka pak neohrožuje miminko ani matku.
 

-->