NEFROLOGIE

Zabýváme se diagnostikou a léčbou pestré škály onemocnění ledvin a močových cest. Cílem péče je včas onemocnění ledvin diagnostikovat, léčit a v maximální možné míře omezit rozvoj ledvinného onemocnění do konečného ledvinného selhání.

22.07.2023

Naše nefrologická ambulance dispenzarizuje zejména pacienty s chronickými formami nemocí ledvin, jako jsou chronické glomerulonefritidy, pacienty s postižením ledvin při systémových chorobách (cukrovka, hypertenze, ateroskleróza, vaskulitidy a kolagenózy apod.) a nemocné s vrozenými poruchami ledvin.

Trvale jsou sledováni také pacienti s chronickými záněty ledvin neinfekčního původu i pacienti s opakujícími se infekty ledvin a močových cest.

Vyšetřujeme a léčíme pacienty s vysokým krevním tlakem, zejména, je-li způsoben ledvinami či jejich cévami.

Dispenzarizováni a léčeni jsou nemocní se sníženou funkcí ledvin a pokud dochází ke vzniku vážnějších stádií renálního selhání, předáváme pacienty na pracoviště nabízející poradenství ve výběru nejvhodnějších metod náhrady funkce ledvin a specifickou přípravu na jednotlivé metody.

 

Poskytovaná péče:

Čtěte více

ENDOKRINOLOGIE

ENDOKRINOLOGIE

Naším cílem je zajistit kvalitní a komplexní endokrinologickou péči pacientům se širokým spektrem hormonálních poruch. 

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ

PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ

Předoperační vyšetření zahrnuje testy a konzultace před chirurgickým zákrokem, aby se posoudilo zdraví pacienta a identifikovala se potenciální rizika. Je klíčové pro bezpečnost operace.

AMBULANTNÍ MONITOROVÁNÍ KREVNÍHO TLAKU

AMBULANTNÍ MONITOROVÁNÍ KREVNÍHO TLAKU

Provádíme i u pacientů, kteří k nám do ambulance pravidelně nedocházejí, například v rámci předoperačního interního vyšetření.

-->