NEFROLOGIE

Zabýváme se diagnostikou a léčbou pestré škály onemocnění ledvin a močových cest. Cílem péče je včas onemocnění ledvin diagnostikovat, léčit a v maximální možné míře omezit rozvoj ledvinného onemocnění do konečného ledvinného selhání.

22.07.2023

Naše nefrologická ambulance dispenzarizuje zejména pacienty s chronickými formami nemocí ledvin, jako jsou chronické glomerulonefritidy, pacienty s postižením ledvin při systémových chorobách (cukrovka, hypertenze, ateroskleróza, vaskulitidy a kolagenózy apod.) a nemocné s vrozenými poruchami ledvin.

Trvale jsou sledováni také pacienti s chronickými záněty ledvin neinfekčního původu i pacienti s opakujícími se infekty ledvin a močových cest.

Vyšetřujeme a léčíme pacienty s vysokým krevním tlakem, zejména, je-li způsoben ledvinami či jejich cévami.

Dispenzarizováni a léčeni jsou nemocní se sníženou funkcí ledvin a pokud dochází ke vzniku vážnějších stádií renálního selhání, předáváme pacienty na pracoviště nabízející poradenství ve výběru nejvhodnějších metod náhrady funkce ledvin a specifickou přípravu na jednotlivé metody.

 

Poskytovaná péče:

Čtěte více

SCREENING PORUCH ŠTÍTNÉ ŽLÁZY V TĚHOTENSTVÍ

SCREENING PORUCH ŠTÍTNÉ ŽLÁZY V TĚHOTENSTVÍ

Naše ambulance je nově zařazena mezi pracoviště, na kterých jsou sledovány a léčeny ženy s poruchami štítné žlázy v těhotenství.

SCREENING DIABETICKÉ RETINOPATIE

SCREENING DIABETICKÉ RETINOPATIE

Od ledna 2024 jsme rozšířili náš screeningový program a nabízíme Vám možnost vyšetření očního pozadí v rámci Vašich pravidelných diabetologických kontrol v naší ambulanci.

ENDOKRINOLOGIE

ENDOKRINOLOGIE

Naším cílem je zajistit kvalitní a komplexní endokrinologickou péči pacientům se širokým spektrem hormonálních poruch. 

-->