PŘEDOPERAČNÍ VYŠETŘENÍ

Předoperační vyšetření zahrnuje testy a konzultace před chirurgickým zákrokem, aby se posoudilo zdraví pacienta a identifikovala se potenciální rizika. Je klíčové pro bezpečnost operace.

22.07.2023

Předoperační vyšetření je soubor testů a konzultací, které se provádějí před chirurgickým zákrokem, aby se posoudilo celkové zdraví pacienta a identifikovala se potenciální rizika spojená s operací. Cílem těchto vyšetření je maximalizovat bezpečnost pacienta a úspěšnost operace.

Typické internistické předoperační vyšetření obvykle zahrnuje fyzikální vyšetření, včetně měření krevního tlaku a pulsu, zhodnocení výsledků laboratorních testů (vyšetření krve a moči) a EKG.

Lékař podrobně probere s pacientem jeho zdravotní historii (anamnézu), aktuální léky a současné zdravotní obtíže, aby identifikoval potenciální rizika, jako je alergie na léky, problémy s krvácením nebo problémy se srážlivostí krve.

Předoperační vyšetření je zásadní pro optimalizaci výsledků operace a minimalizaci rizika komplikací.

Předoperační vyšetření provádíme i u pacientů, kteří k nám do ambulance pravidelně nedocházejí

Čtěte více

SCREENING PORUCH ŠTÍTNÉ ŽLÁZY V TĚHOTENSTVÍ

SCREENING PORUCH ŠTÍTNÉ ŽLÁZY V TĚHOTENSTVÍ

Naše ambulance je nově zařazena mezi pracoviště, na kterých jsou sledovány a léčeny ženy s poruchami štítné žlázy v těhotenství.

SCREENING DIABETICKÉ RETINOPATIE

SCREENING DIABETICKÉ RETINOPATIE

Od ledna 2024 jsme rozšířili náš screeningový program a nabízíme Vám možnost vyšetření očního pozadí v rámci Vašich pravidelných diabetologických kontrol v naší ambulanci.

ENDOKRINOLOGIE

ENDOKRINOLOGIE

Naším cílem je zajistit kvalitní a komplexní endokrinologickou péči pacientům se širokým spektrem hormonálních poruch. 

-->